Ubezpieczenie

Zakup nowego samochodu

Polecamy poszukiwania w salonach, które reklamujemy na naszych stronach - sprawdzone oferujące pewne auta.

Ubezpieczenia

Jeśli planujecie powrót do Polski kupionym w Szwajcarii samochodem to trzeba je ubezpieczyć a najlepiej zrobić to w drugiej połowie miesiąca.

Jazda samochodem

Mimo dokładnego sprawdzenia i pewności co do zakupionego auta zalecamy wstrzemięźliwość w sprawdzaniu jego osiągów na autostradzie. Prosimy pamiętać, że dozwolona prędkość na autostradach w Szwajcarii to 120 km/godz. a szwajcarska policja często robi pomiar prędkości i jest bezlitosna w stosunku do łamiących prawo.

Kredyt samochodowy

Na taki kredyt liczyć mogą w Szwajcarii jedynie ci, którzy są tu legalnie zatrudnieni i zameldowani. Kredytu na samochód na eksport raczej (bo może się zdażyć wyjątek!) się tu nie dostanie.

Bezpieczeństwo

Prosimy dokładnie obserwować wszelkie znaki drogowe, stosować się do przepisów, znaków poziomych i ostrzeżeń na tablicach a jazda będzie bezpieczna i bez stresu

Parkowanie

W dużych miastach są specjalne parkingi podziemne czy piętrowe, gdzie można spokojnie pozostawić auto za opłatą. W przypadku parkowania ulicznego trzeba pilnować czasu płatnego parkowania określonego parkometrem lub bezpłatnego określonego kołem wkładanym za szybą. Służby parkingowe systematycznie przeprowadzają kontrole i wypisują mandaty dla niestosujących się do przepisów parkingowych.

Winieta

Prosimy też pamiętać, że wjazd na autostradę jest dozwolony tylko dla tych, którzy mają na szybie przyklejoną aktualną winietę. Koszt winiety rocznej to 40 franków. W przypadku jej braku policja nakłada mandaty!

FAQ

P:

Czy samochody publikowane na tej stronie pochodzą od osób prywatnych czy z salonów lub dealerów?

O:

Samochody umieszczane są w naszym portalu przez szwajcarskich dealerów, którzy w tym biznesie działają od lat, są solidni, kompetentni i odpowiadający za wystawiane samochody.

P:

Gdzie można obejrzeć prezentowane w Internecie samochody?

O:

Każdy oferowany samochód kożna obejrzeć dokładnie w miejscu jego oferowania czyli u konkretnego dealera. w czasie normalnych godzin roboczych.

P:

Czy pomagacie w organizacji oglądania wybranego samochodu?

O:

Tak. Ustalamy spotkanie umawiając dzień i godziny odpowiadające obu stronom.

P:

Nie znam języka dealera co w tym przypadku, jak się dogadać?

O:

To też nie problem. Jeśli nie ma nas w tym czasie w Szwajcarii tłumaczymy rozmowy poprzez telefon z funkcją głośnomówiącą. W takim przypadku tłumacz dokładnie tłumaczy pytania i odpowiedzi tak jakby fizycznie przebywał wśród rozmawiających.

P:

Jakie dokumenty trzeba mieć by przywieźć kupione auto do Polski?

O:

Dla kaśdego zainteresowanego przygotowujemy zestawienie dokumentów odpowiednie do miejsca zakupu. Trzeba pamiętać, że Szwajcaria to konfederacja, skupiająca kantony mające własne przepisy, dlatego w każdym przypadku dostosowujemy je do wymogów miejscowych.

P?

Czy samochody ze Szwajcarii podlegają ocleniu?

O.

Samochody produkowane w krajach Unii Europejskiej importowane ze Szwajcarii nie podlegają ocleniu. Wymagają jedynie dokumentu pochodzenia, który otrzymacie od dealera sprzedającego auto. Natomiast w przypadku samochodów pochodzących z USA bądź Japonii, czyli generalnie nie wyprodukowanych w Unii Europejskiej pobierane jest cło przez polskie służby celne.

P:

Jeśli kupuję auto niesprawne czy wówczas muszę mieć dla niego ubezpieczenie i co z jego transportem do kraju?

O:

Jeśli auto nie jedzie do Polski na własnych kołach to wówczas nie jest wymagane jego ubezpieczenie ani rejestracja tymczasowa. Musi być jednak transportowane na lawecie odpowiednio zabezpieczonym transportem. Nie musicie się o to martwić. Zapewniamy transport do Polski we współpracy z polskimi przewoźnikami - tanio!.