• Start |
  • Przydatne porady

Przydatne porady

Zakup nowego samochodu

Polecamy poszukiwania w salonach, które reklamujemy na naszych stronach - sprawdzone oferujące pewne auta.

Ubezpieczenia

Jeśli planujecie powrót do Polski kupionym w Szwajcarii samochodem to trzeba je ubezpieczyć a najlepiej zrobić to w drugiej połowie miesiąca.

Jazda samochodem

Mimo dokładnego sprawdzenia i pewności co do zakupionego auta zalecamy wstrzemięźliwość w sprawdzaniu jego osiągów na autostradzie. Prosimy pamiętać, że dozwolona prędkość na autostradach w Szwajcarii to 120 km/godz. a szwajcarska policja często robi pomiar prędkości i jest bezlitosna w stosunku do łamiących prawo.

Kredyt samochodowy

Na taki kredyt liczyć mogą w Szwajcarii jedynie ci, którzy są tu legalnie zatrudnieni i zameldowani. Kredytu na samochód na eksport raczej (bo może się zdażyć wyjątek!) się tu nie dostanie.

Bezpieczeństwo

Prosimy dokładnie obserwować wszelkie znaki drogowe, stosować się do przepisów, znaków poziomych i ostrzeżeń na tablicach a jazda będzie bezpieczna i bez stresu

Parkowanie

W dużych miastach są specjalne parkingi podziemne czy piętrowe, gdzie można spokojnie pozostawić auto za opłatą. W przypadku parkowania ulicznego trzeba pilnować czasu płatnego parkowania określonego parkometrem lub bezpłatnego określonego kołem wkładanym za szybą. Służby parkingowe systematycznie przeprowadzają kontrole i wypisują mandaty dla niestosujących się do przepisów parkingowych.

Winieta

Prosimy też pamiętać, że wjazd na autostradę jest dozwolony tylko dla tych, którzy mają na szybie przyklejoną aktualną winietę. Koszt winiety rocznej to 40 franków. W przypadku jej braku policja nakłada mandaty!

Zapisz się do naszego newslettera

Warto, będziesz mieć możliwość oglądać oferty w pierwszej kolejności.

Posty na Twitterze:

  • wczoraj Nie kumam czemu miałbym sprowadzać auto ze Szwajcarii zamiast z Niemiec? Przecież nie taniej.
  • przedwczoraj Tylko nie kupujcie u Turków - jeśli już to od "prawdziwego" Szwajcara.
  • przedwczoraj W Szwajcarii warto kupić bo tam nie robią takich wałków jak gdzie indziej. Nikomu nie przyjdzie do głowy cofać licznik!